Wizjoner Franz Schneider

18 May, 2009 (08:44) | Historia Zabawek, Ludzie | By: admin

Niemiec Franz Schneider w latach trzydziestych XX wieku założył firmę zajmującą się produkcją zabawek. Firma zamiast klasycznych zabawek jak pluszaki czy lalki rozpoczęła tworzenie i sprzedawanie pojazdów dla dzieci.

Rolly Toys, bo taką nazwę nadał swojej firmie Franz Schneider specjalizowała się w jeździkach oraz wszelkiej maści sporych pojazdach imitujących pojazdy służb publicznych, napędzanych mechanicznie pedałami przez dzieci siedzące w pojeździe. Sam założyciel, przez współczesnych uważany za dziwka i ekscentryka, w rozwój firmy zaangażował żonę oraz resztę rodziny.

Obecnie Rolly Toys nadal jest kontrolowane przez rodzinę Schneiderów. Potomkowie Franza deklarują przywiązanie do jego stylu produkcji zabawek, czyli wyższości jakości nad ilością. Dbałość o jakość materiałów i nadzór nad procesem tworzenia, sprawia, że firma co roku zdobywa nowe nagrody na targach zabawek i artykułów dziecięcych. Jednocześnie taki sposób tworzenia produktów winduje cenę samych zabawek, zatem nie każdy może sobie pozwolić aby kupić dziecku buldożer, betoniarkę albo X-Traca z logo Rolly Toys.

Komentarze

Trackback from Webmaster
Time 11/06/2010 at 06:43

Hello! Please e-mail me your contacts. I have a question webmaster@complective.ru” rel=”nofollow”>……

Thank you!!!…

Write a comment